CH Alpha Nedir?

CH Alpha®, Tip 2 biyoaktif kolajen peptit (Fortigel®) içeren, doğal kolajenden elde edilen amino asit ve peptitlerin bileşiminden oluşan bir gıda takviyesidir. Kondrosit hücrelerini kolajen ve proteoglikan üretimi için uyarma etkisine sahip onaylı tek üründür.

Kronik eklem rahatsızlıkları yaş, hareket ve günlük aktivitelerde meydana gelen değişikliklerle ortaya çıkmaktadır. Bu değişiklikler sonucu bireyler; rahatsızlık hissi, ağrı, eklemlerde sertlik ve hareket kaybı, eklem ve çevresinde şişlik şikayetlerine sahip olabilmektedir.

Eklem kıkırdağındaki yıpranma, diz ve kalçadaki esneklik kaybına ve eklem katılığına yol açmaktadır. Bilinçsiz yapılan egzersizler, tekrarlayan hareketleri içeren aktiviteler, kilo artışı ya da hareketsiz yaşam, yıpranmaya sebep olabilmekte ya da yıpranmanın etkisini arttırabilmektedir.

Bilimsel çalışmalar göstermektedir ki günlük olarak kullanılan CH Alpha®, kronik eklem şikâyeti olan kişilerde eklem ve kıkırdak yenilenmesini desteklemekte ve bu sayede eklem sağlığına katkı sağlamaktadır.